Počasí
Harakiri kiteboarding Kiteboarding, snowkiting kurzy Prodej kite vybavení Půjčovna kite vybavení Kite bazar Kite Servis Obchodní podmínky FAQ Kontakt OBJEDNÁVKY KURZY
+420 776 807 518
OBJEDNÁVKY ZBOŽÍ
ČR: +420 607 726 551
SK: +421 904 983 142
Kiteboarding a snowkiting fórum Kite články Kiteboarding a snowkiting revíry Počasí Kite Fotky Kite Videa
Nastavit stránku jako domovskou
NOVINKY

Prodejci kite


Partneři


;
;
pravé logo

Proč MY?

nejlepší možné ceny
nejvíce informací a zkušeností
záruka vrácení peněz
protiúčet
slevy, slevy, slevy
kiteboarding a snowkiting kurz zdarma

Newsletter

Váš email:

Aktuálně

21.5.2009 - Nový web: KITEBOARDING.CZ
Byl spuštěn nový portál KITEBOARDING.CZ!! Tyto stránky nadále slouží pouze jako ARCHIV!!... více>>>

Žhavá nabídka

LANDKITE POZNÁVACÍ VÝLET CHEB-IJMUIDEN AAN ZEE (NIZOZEMÍ)

Crew: Camel and Mishutca

Cíl: kite ráj Ijmuiden aan Zee (kraj Noord-Holland)
Výchozí bod: Cheb (kraj Karlovarský)

ijmuiden landkiting

Cesta: nejlep‘í samozřejmě s navigací (která vás občas pěkně zmate nejlep‘í v kombinaci s podrobněj‘í mapou a dobrým orientačním smyslem navigárora), přesně jí vypisovat nebudu stačí jakýkoliv trasovač (google earth, route66 atd) snad jen dálnice A93-A72-A9-A4-A7-A44-A1-A2-A3, která se v Holandsku mění na označení A12. Dálnice v Německu jsou kvalitní a neplacené (ani cesta přes den nebyla nijak ‘patná) v Holandsku je cestování o něčěm úplně jiném. Připravte se na úzké silničky a neustálé dávání přednosti cyklistům , kterých je zde opravdu požehnaně. Dálnice občas ani dálnici nepřipomínají a jsou placené (ná‘ punkový zájezd neplatil nikde nic, max rychlost 120km/h ale v‘ichni jezdí okolo 100ky.. na okreskách 80km/h ale jezdí se vyhlídkově pomaličku opravdu v NL na střelce na silnicích nenarazíte).

Mezizastávky: v Německu je poměrně hodně odpočívadel, ale velmi vzdálené benzínky (oproti ČR, cca každých 60-80km), první vět‘í zastávkou byl Arhem a následně Amsterodam (opravdu stojí za to podívat se i do měst je to nádherná země plná příjemných anglicky mluvících lidí, kteří vám rádi pomohou).

ijmuiden landkiting

Ijmuiden: je men‘í městečko ležící v průmyslové oblasti u ústí Noordzeekanal vedoucího od moře až do Amstru, v městě je několik obchodů (Deka atd, ceny potravin jsou stejné jako v ČR, některé zboží je levněj‘í-oblečení a některé druhy potravin).
Seženete tam v‘e potřebné…

ijmuiden landkiting

Ubytování: přímo v Ijmuidenu jsou dva kempy, na které jsme narazili nejlep‘í je ubytování v kampu nejblíže moři cca 1-1,5 km od moře De Duindoorn (stany, karavany, mobilheimy jsou pronajaté celoročně, holanďané jsou jako če‘i-jsou to takoví mobilheimový chalupáři)… http://www.duindoorn.nl/ Ubytování pro 3lidi 1stan a 1auto/noc nás dohromady stálo 24,20EUR + 12EUR
vratná záloha na el. klíč od závory na parkovi‘tě (oplozené na začátku kampu, kite výbavu jsme měli po celou dobu v autě).
Sprcha na žeton 0.75EUR a voda teče snad 15min…v kampu je i men‘í obchůdek se základními potravinami (pivo, na místě vyráběné pečivo,atd) ceny s men‘í kampovou přirážkou … zvlá‘tností je, že jak obchod, svoz odpadků a recepce má své pevně dané otevírací hodiny s pravidelnými pauzami.

ijmuiden landkiting

Ceny: pivo od 0.70-7.00EUR, pečivo od 0.50-1.70EUR, kousek pizzy, hranolky atd od 2.00 EUR, sýry, mléka (opravdu obrovský výběr mléčných produktů předev‘ím syrů) od 2.00-10.00EUR, tabák okolo 5EUR (zákaz kouření v hospodách a zákaz chlastání na veřejnosti!!!)

Moře, vítr, kite: přímo od kempu pokračuje silnice přes duny (mezi kterými je bunker muzeum přímořské obranné linie) ke kruhovému objezdu. Prvním výjezdem se dostanete do mariny, k hotelu (možnost ubytování přímo u moře ov‘em ceny ani nechci vědět), k restauracím obchůdkům s kite vybavením a podobnými blbostmi), druhým výjezdem na placené parkovi‘tě (více jak
3hod/6,50EUR)..je zde také možnost sednout do autobusu, který jezdí ze zastávky přímo u kampu do mariny (ceny nevím, ale odhaduji pár centů, rozhodně levněji než parkovné).K poslední duně zbývá z parkovi‘tě pár metrů. Přehoupnete se a naskytne se vám pohled, při kterém nejednomu kitenad‘encovi, který neopustil rodnou hroudu ukápne slza/slina…při odlivu se před vámi rozprostře pláž přibližně 800metrů ‘iroká zprava po cca 1km ohraničená valem kanálu zleva omezená jen va‘í fantazií a zákazy kitování. Pobřeží je lemováno kite spoty, bary a nezbytnými mobileheimy až po dal‘í městečko na obzoru Zandvoort (cca 12km po pláži).

Vítr se neuvěřitelně stabilní, žádné poryvy, když sílí je to postupné. Říká se, že v Holandsku nefouká 6 dní v roce. Je dobré sledovat předpovědi, počasí je značně proměnlivé 15min sluníčko a pařák pak 30min silný dé‘ť poté silný vítr poté sluníčko a pak den v kuse pr‘í. Co se landkitingu (u nich sandkitingu) týká, ne v‘echna místa na pláži jsou vhodná (pro mtb, s buggy to je lepčej‘í) těsně po odlivu nebývá pláž natolik zpevněná stejně tak jsou místa plná jemného navátého písku, do kterých se zapíchnete a letíte…ov‘em stejně jako kdekoliv v NL jsou lidé ochotní pomoci přistát draka popř. když už letíte po hubě alespoň se zeptat jestli jste celí…Připravte se také na to, že jemňoulikatý písek budete mít nejen ve vlasech u‘ích nosech kapsách ponožkách a ve stanu, ale budete jej chroupat mezi zuby i po příjezdu domů…

ijmuiden landkiting

Alternativy: dal‘ím gigaspotem je už zmíněný Zandvoort což je holandské nejznáměj‘í nejnav‘těvovaněj‘í a také nedraž‘í letovisko. Pokud chytnete začátek prázdnin nemáte prakticky žádnou ‘anci sehnat ubytování ani v hotelu a už vůbec ne v bungalowu což ov‘m platí v‘eobecně snad pro celé Holandsko. Ve městě je možnost privátů ale ceny rozhodně nejsou nízké. Jinou možností je Wijk aan Zee napravo od Noordzeekanalu severně od Ijmuidenu. Dal‘í možnosti jsou v jižním části země v kraji Zeelande ale o nich snad někdy jindy.

ijmuiden landkiting


Nenechte si ujít: určitě se zkuste urvat z pláže a kitového opojení a vyražte do okolních městeček na výlet. Doporučuji třeba Haarlem, Noordwijk nebo multikulturní Amsterodam. Historická centra, kanály, neopakovatelná atmosféra, staletí staré architektonické skvosty, malé hospůdky, bary a shopy v‘ech druhů zvou do této úžasné větrné placaté země.

ijmuiden landkiting

ijmuiden landkiting

Autor: Mishutca
Foto: Camel and Mishutca
Pokud chcete být neustále informování o kiteboardingu, zaregistrujte si naše stránky jako domovské. Pokud chcete sami přispět zajímavým příspěvkem, napište nám.

Poslat odkaz známému

Chcete-li odkaz na tuto zajímavou stránku poslat Vašemu známému emailem, vyplňte prosím následující údaje:
Váš email: Váš komentář: Email adresáta:
© 2oo3/2oo4 Harakiri Kiteboarding, tel. 776 807 518
Navštivte také: www.kite-kurzy.cz, www.kiteboarding.cz, www.kite-kurzy.sk