Počasí
Harakiri kiteboarding Kiteboarding, snowkiting kurzy Prodej kite vybavení Půjčovna kite vybavení Kite bazar Kite Servis Obchodní podmínky FAQ Kontakt OBJEDNÁVKY KURZY
+420 776 807 518
OBJEDNÁVKY ZBOŽÍ
ČR: +420 607 726 551
SK: +421 904 983 142
Kiteboarding a snowkiting fórum Kite články Kiteboarding a snowkiting revíry Počasí Kite Fotky Kite Videa
Nastavit stránku jako domovskou
NOVINKY

Prodejci kite


Partneři


;
;
pravé logo

Proč MY?

nejlepší možné ceny
nejvíce informací a zkušeností
záruka vrácení peněz
protiúčet
slevy, slevy, slevy
kiteboarding a snowkiting kurz zdarma

Newsletter

Váš email:

Aktuálně

21.5.2009 - Nový web: KITEBOARDING.CZ
Byl spuštěn nový portál KITEBOARDING.CZ!! Tyto stránky nadále slouží pouze jako ARCHIV!!... více>>>

Žhavá nabídka

BOŽÍ DAR - KLÍNOVEC, SNOWKITING REVÍR

Boží Dar je svou nadmořskou vý‘kou 1 028 m n.m. nejvý‘e položeným městečkem ve střední Evropě. Nachází se na náhorní planině v centru Kru‘ných hor, na státní hranicí s Německem. Díky nadmořské vý‘ce a četností volného prostoru je tento revír pro SNOWKITING jak stvořený. Boží Dar je také jedním z významných středisek zimních sportů. Lyžařský areál Neklid nabízí náv‘těvníkům komplexní služby včetně parkovi‘tě, půjčovny lyží a snowboardu, ‘koly lyžování a rychlého občerstvení. Ve středisku jsou vleky o délce 300 - 1 000 m. Sjezdovky mají lehkou až střední obtížnost. Pro snowboardisty je vybudován luxusní snowpark. V areálu jsou dvě osvětlené sjezdovky.


Na Boží Dar je možné se dostat v zásadě ze dvou směrů, přes Klínovec směrem od Chomutova, a z druhé strany z Karlových Varů přes Jáchymov a Boží Dar. Cesta z Varů je v zimě jako hlavní tah do Německa lépe udržovaná a oproti druhé variantě vede po hřebenových partiích Kru‘ných hor její krat‘í část. Přesto i zde je potřeba mít zimní pneumatiky a ve výbavě řetězy.


Popisovaná cesta začíná v Karlových Varech .
Z Varů vyjedete směrem na Chomutov, Ostrov nad Ohří a Boží Dar (silnice č. 13). Až za Ostrov vede celkem solidní čtyřproudá silnice.
Na Konci dálnice odbočíte vpravo směrem Boží Dar a pojedete stále rovně po hlavní silnici, nyní už c. 25, směrem na Jáchymov a Boží Dar.
Až do Jáchymova vede cesta údolím a teprve v městě samotném začíná stoupat po úbočí hor.


Za Jáchymovem vás čekají serpentiny a cesta do prudkého kopce až k Abertamské križovatce . Silnice bývá dobře udržovaná a v zimě vet‘inou mokrá beze sněhu.
Od Abertamské križovatky vede silnice už po hřebeni a zhruba na půli cesty na Boží Dar opou‘tí les a vjíždíte mezi rozlehlé pláně které čekají jan na vás.

text : Petr T.

foto: archiv aoutora

zdroj: www.mapy.cz

Pokud chcete být neustále informování o kiteboardingu, zaregistrujte si naše stránky jako domovské. Pokud chcete sami přispět zajímavým příspěvkem, napište nám.

Poslat odkaz známému

Chcete-li odkaz na tuto zajímavou stránku poslat Vašemu známému emailem, vyplňte prosím následující údaje:
Váš email: Váš komentář: Email adresáta:
© 2oo3/2oo4 Harakiri Kiteboarding, tel. 776 807 518
Navštivte také: www.kite-kurzy.cz, www.kiteboarding.cz, www.kite-kurzy.sk