Počasí
Harakiri kiteboarding Kiteboarding, snowkiting kurzy Prodej kite vybavení Půjčovna kite vybavení Kite bazar Kite Servis Obchodní podmínky FAQ Kontakt OBJEDNÁVKY KURZY
+420 776 807 518
OBJEDNÁVKY ZBOŽÍ
ČR: +420 607 726 551
SK: +421 904 983 142
Kiteboarding a snowkiting fórum Kite články Kiteboarding a snowkiting revíry Počasí Kite Fotky Kite Videa
Nastavit stránku jako domovskou
NOVINKY

Prodejci kite


Partneři


;
;
pravé logo

Proč MY?

nejlepší možné ceny
nejvíce informací a zkušeností
záruka vrácení peněz
protiúčet
slevy, slevy, slevy
kiteboarding a snowkiting kurz zdarma

Newsletter

Váš email:

Aktuálně

21.5.2009 - Nový web: KITEBOARDING.CZ
Byl spuštěn nový portál KITEBOARDING.CZ!! Tyto stránky nadále slouží pouze jako ARCHIV!!... více>>>

Žhavá nabídka

VESELSKÝ KOPEC - MORAVSKÝ SNOWKITING RÁJ V ODERSKÝCH VRŠÍCH

557 m.n.m., 50 km od Ostravy, Opavy, Frýdku Místku, 50 km od Olomouce, Přerova, 100 km od Vy‘kova na Moravě a Uherského Hradi‘tě, 110 km ze Žiliny, z Brna jen 130 km, z Bratislavy 250 km a z Prahy jen 330 km, otevřená náhorní plo‘ina Oderských vrchů s dostatkem sněhu a pravděpodobně největrněj‘í snowkiting revír v Česku - to je moravský snowkiting ráj - Veselský kopec. Je jistě v Čechách mnoho míst, kde se dá snowkiting provozovat, ne v‘echna v‘ak jsou jako Veselský kopec v Oderských vr‘ích u města Odry.
Veselský kopec nabízí nejen vyžití pro vyznavače snowkitingu, ale na své si příjde i nesnowkitující doprovod! Je to kopec s plochým nezalesněným vrcholem, který díky své nadmořské vý‘ce umožňuje sněhu přestát cyklická oteplení. Zatímco v okolních údolích není během těchto oteplení po sněhu ani památky, na Veselském kopci se udrží alespoň tenká vrstva, která při dal‘í nadílce čerstvého sněhu tvoří pro snowkiting tak důležitý podklad. Navíc, Veselský kopec neoplývá jinde tak častými mlhami, takže se vám nestane, že se kvůli mlze nesvezete. Nadmořská vý‘ka a mírný svah, který vítr zintenzivňuje, zaručují také dostatek větru. Loňská sezóna hovoří jasně: ze v‘ech zimních víkendů se nedalo jezdit pouze 1 den z důvodu nedostatku větru! Sníh byl mimořádně kvalitní, prakticky celou sezónu se jezdilo v pra‘anu, ledová krusta nás zaskočila jen jednou.

Jak tam fouká?

Za svou mimořádnost ale tento snowkiting ráj vděčí také své rozloze, na které se dá snowkiting provozovat. Kopec je téměř ze v‘ech stran otevřený a není odstíněn hustými lesy nebo zástavbou. Problémem nejsou ani tří kilometrové snowkiting výlety pro vyznavače backcountry snowkitingu. Jedinou překážkou je malá vesnice Veselí, která v‘ak rozsáhlé okolní stráně nijak neomezuje. Vzhledem k otevřenosti se na Veselském kopci dá jezdit prakticky na jakýkoliv vítr, stačí si pouze vybrat místo s ohledem na sílu a směr větru, nejlep‘í je, když vítr fouká mírně do kopce. Kvalita větru bývá velice dobrá (hlavně při směru do kopce), při silném větru se dají očekávat mírné poryvy. Ve velice silném větru je vítr poryvověj‘í.

Jak prohlásil Luděk Konečný objevitel tohoto snowkiting revíru (ať žije Luděk!), na Veselském kopci se dá jezdit i 5 krát týdně. S tím se dá jedině souhlasit. Nutno dodat, že malebnost místa dokresluje nádherný výhled do ‘irokého okolí a vysoká televizní věž, která snowkitingu dodává zvlá‘tní dimenzi (‘koda jen, že není trochu niž‘í - dalo by se přes ni skákat).

Možnosti dal‘ího programu

Pro nesnowkitující doprovod jsou pak ‘iroké pláně ideální např. pro běžkaření, děti mohou sáňkovat nebo stavět sněhuláky nebo iglů. V nedalekých To‘ovicích se nachází ski areál s umělým kopcem. Pokud si myslíte, že je to nějaký kopeček, budete velice překvapeni! V To‘ovicích si užijí vyznavači lyžování i snowboardingu. Bouřlivým nočním životem pak láká HARAKIRI SNOWKITING CENTRUM Veselský kopec v Odrách s již proslulými tanečky na baru nebo nedaleká ostravská Stodolní ulice s nepředstavitelným množstvím barů, diskoték, hudebních klubů. Na Stodolní si najde to své opravdu každý. V Odrách je k dispozici sauna, posilovna a kuželna.

Ubytování a stravování

Hlady neumřete a i střecha nad hlavou se najde. Stačí zavolat na + 420 776 807 518 a vybrat si stylové snowkiting ubytování v HARAKIRI SNOWKITING CENTRU Veselský kopec v Odrách za 400 kč s polopenzí na osobu a den nebo příjemný penzion za 600 kč s polopenzí na osobu a den.

Doprava na Veselský kopec

Na Veselský kopec se dostanete snadno. Nachází se cca 10 km jihozápadně od města Odry. Od Hranic na Moravě pojedete autem směrem na Ostravu, v Bělotíně zabočíte hned za viaduktem doleva na Odry (exit), před kterýma odbočíte doleva na vesnici Veselí. Z Ostravy se dáte autem směr Odry a dále směrem na Hranice na Moravě. Po 5ti kilometrech za Odrama zabočíte doprava na Veselí. Vlakové a autobusové spojení najdete snadno v integrovaném dopravním systému IDOS.

Pokud je‘tě nemáte svůj snowkiting revír nebo se chcete se přidat k jiným snowkiting nad‘encům, vyzkou‘ejte Veselský kopec. Nebudete litovat!

Zdraví Petr, www.harakirikiteboarding.cz

Pokud chcete být neustále informování o kiteboardingu, zaregistrujte si naše stránky jako domovské. Pokud chcete sami přispět zajímavým příspěvkem, napište nám.

Poslat odkaz známému

Chcete-li odkaz na tuto zajímavou stránku poslat Vašemu známému emailem, vyplňte prosím následující údaje:
Váš email: Váš komentář: Email adresáta:
© 2oo3/2oo4 Harakiri Kiteboarding, tel. 776 807 518
Navštivte také: www.kite-kurzy.cz, www.kiteboarding.cz, www.kite-kurzy.sk