Počasí
Harakiri kiteboarding Kiteboarding, snowkiting kurzy Prodej kite vybavení Půjčovna kite vybavení Kite bazar Kite Servis Obchodní podmínky FAQ Kontakt OBJEDNÁVKY KURZY
+420 776 807 518
OBJEDNÁVKY ZBOŽÍ
ČR: +420 607 726 551
SK: +421 904 983 142
Kiteboarding a snowkiting fórum Kite články Kiteboarding a snowkiting revíry Počasí Kite Fotky Kite Videa
Nastavit stránku jako domovskou
NOVINKY

Prodejci kite


Partneři


;
;
pravé logo

Proč MY?

nejlepší možné ceny
nejvíce informací a zkušeností
záruka vrácení peněz
protiúčet
slevy, slevy, slevy
kiteboarding a snowkiting kurz zdarma

Newsletter

Váš email:

Aktuálně

21.5.2009 - Nový web: KITEBOARDING.CZ
Byl spuštěn nový portál KITEBOARDING.CZ!! Tyto stránky nadále slouží pouze jako ARCHIV!!... více>>>

Žhavá nabídka

ELGOUNA, KITEBOARDING RÁJ MEZI RUDÝM MOŘEM A DRSNOU POUŠTÍ AFRIKY

Elgouna, ráj kiteboardingu, je dnes již jednodu‘e na dosah vět‘ině kite smrtelníkům. Městečko obklopené lagunami a propletené vodními kanály leží 25 km severně od Hurgády. Cestu letadlem z Prahy, Brna či Ostravy přímo směr Hurgáda urazíte sotva za 4 hodiny, takže si záhy můžete užívat na svém Harakiri kiteboarding kurzu nebo potrénovat své triky.

kiteboarding elgouna


ALOHA V ELGOUNĚ
Na leti‘ti s časovým posunem o jednu hodinu po směru hodinových ručiček vás bude vyhlížet cestovní kancelář s přistaveným busem směr hotel, kam máte namířeno. Také řádka taxikářů s běžnou taxou Hurgáda – Elgouna 30 Eg. liber (poundů) vás za cca 30 minut odveze na místo určení. Samotné cestování po ne příli‘ rozlehlé Elgouně je relativně pestré, nicméně vzhledem k její členitosti, počtu vodních kanálů a mostů připomínající italské Benátky se vyplatí pro transport z vět‘iny hotelů na kitebeach využít dopravní prostředek. Běžné dopravní prostředky zde jsou tzv. TokToky, což jsou polstrované motorové tříkolky a cena na osobu vyjde na 5 liber v rámci celé Elgouny. Relativně draž‘í doprava je prostřednictvím taxi služby, kde si řidič počítá 15 liber za jednu jízdu až pro čtyři klienty, což je tedy nějakých 3,5 liber na osobu. Nejlevněj‘í varianta je městský autobus linka Marina line vyrážející každou hodinu z centra města směr v‘echny kite základny v Elgouně a za týdenní permanentku dáte 15 liber. Jedna samostatná jízda busem stojí padesát poundů.

kiteboarding elgouna


CO S PENĚZMA
V Egyptě platíte Egyptskými poundy (libry), kdy v přepočtu vychází jeden pound na cca 4 Kč, nebo 7 liber na 1 Euro. Peníze si s sebou v hotovosti nemusíte vozit ve velkém měřítku. Bez problému v Elgouně najdete několik bankomatů na EC či kreditní karty. Eura či USD je možno opět bez problému vyměnit v několika místních bankách, restauracích, na recepci v hotelu či přímo v obchodech. Nicméně výměna peněz prostřednictvím banky má kromě lep‘ího kurzu, minimálních poplatků také výhodu bankovního potvrzení o výměně, prostřednictvím kterého je možno si zpětně libry vyměnit zpět za Euro. Pozor, egyptské bankovky se ze země nesmí vyvážet.

JAK JE TO S TÍM POČASÍM
Teplota se přes den v zimním období nesnižuje pod 20 stupňů Celsia a v létě se vy‘plhá až ke čtyřicítce. Slunce je v letním období velmi intenzivní, proto kompletní ochrana proti slunečnímu záření přes kvalitní opalovací krémy, brýle či lycrová trička by měly patřit k va‘im standardním zavazadlům do této oblasti. Teplota vody se v průběhu celého roku pohybuje v rozmezí 21 až 27 stupňů. Pravděpodobnost větru nad 4 bft se pohybuje v zimním období kolem 70ti procent. V létě jsou větrné dny je‘tě častěj‘í záležitostí a jeho pravděpodobnost se pohybuje až okolo 90ti procent. Vítr téměř výlučně fouká side-onshore z leva. V zimním období a na podzim je neopren 3/2 popřípadě 4/3 téměř nutností, zato v létě a na jaře si do bagu přibalte shorta nebo jen kiterské kraťasy a lycrové tričko. Dal‘í předností kiteboardingu v Elgouně je mělká voda cca 300 m směr na moře, kterou najde‘ po celé délce pobřeží v Elgouně i kolem ní. Kiteboarding je tak proto rájem nejen zku‘ených jezdců, ale je skvělým startem pro začínající nad‘ence, kterým mělká voda pomůže nejen v jejich prvních rozjezdech s drakem nad hlavou. Vstup na jednotlivé kite pláže je placený a vyjde vás na cca 35-40 Euro na týden. V ceně kromě samotného vstupu na pláž je započtena úschova kitového vybavení v boxech základny, kompletní asistenci při strojení, startování a přistávání kitů, rescue na pláži i se člunem za rifem na hluboké vodě.

kiteboarding elgouna

KDYŽ ZROVNA NEFOUKÁ
V bezvětří můžete podniknout výlety za památkami Egypta, hloubkové potápění, ‘norchling, výjezdy do pou‘tě na horských kolech, tříkolkách či motorkách, wakeboarding za člunem ve vodních kanálech mezi jednotlivými ostrovy tvořící Elgounu, luxusní Golf, jízda na koních a velbloudech a samozřejmě nákupy ve volné chvíli. Pověstné jsou i místní relaxační masáže celého těla po náročném dni plném kiteboardingu.

JAK SE DOBŘE NABAŠTIT
Gastronomická nabídka je zde velmi různorodá. Tu bude mít možnost si plně vychutnat předev‘ím host s objednaným pobytem v hotelu pouze se snídaní. Hostům s polopenzí či all inclusive se denně nabízí obědy a večeře standardně formou ‘védských stolů místní i evropské kuchyně. Také podle toho ve kterém hotelu je člověk ubytován, může dvakrát do týdne v jiném hotelu s přáteli povečeřet.

kiteboarding elgouna

JAK SE DOBŘE POBAVIT
Večerní život v Elgouně je spí‘e poklidný a rodinný, nicméně jaké si to udělá‘, takové to má‘, takže singl párty se meze nekladou a bezedné all inclusive nabízí večerní bujaré popíjení v baru dle vlastní nálady. Kdyby přeci jen někdo na kite beach party, nabízí se akcičky v „Mangroovy Beach Baru“, „Buzza Beach Bar“ nebo kitepárty v místní Marina In.

kiteboarding elgouna

A JAK SE TAM DOSTANETE
Do Elgouny se dostanete snadno letecky z Prahy, Brna nebo Ostravy. Stačí kontaktovat některou z cestovních kanceláří, která zařídí letenku, transfer na ubytovací zařízení, hotel s polopenzí nebo allinclusive – Firo Tour, Fischer, Exim. Ceny přímo v Elgouně se pohybují od 15000 vč. leti‘tních poplatků, u last minute pobytů i levněji. Pro ubytování v Elgouně hledejte v cestovce hotely Panorama Inn, Arena Inn, Movenpick, Sheraton Miramar nebo Steineberger Golf Resort. Pokud hledáte niž‘í cenu, možností je ubytovat se v cca 30km vzdálené Hurgádě, dojíždět můžete do Elgouny taxíkem za 30 liber za jednu cestu.

kiteboarding elgouna


Aloha, Kiters [habibi] is Elgouna

Pokud chcete být neustále informování o kiteboardingu, zaregistrujte si naše stránky jako domovské. Pokud chcete sami přispět zajímavým příspěvkem, napište nám.

Poslat odkaz známému

Chcete-li odkaz na tuto zajímavou stránku poslat Vašemu známému emailem, vyplňte prosím následující údaje:
Váš email: Váš komentář: Email adresáta:
© 2oo3/2oo4 Harakiri Kiteboarding, tel. 776 807 518
Navštivte také: www.kite-kurzy.cz, www.kiteboarding.cz, www.kite-kurzy.sk