Počasí
Harakiri kiteboarding Kiteboarding, snowkiting kurzy Prodej kite vybavení Půjčovna kite vybavení Kite bazar Kite Servis Obchodní podmínky FAQ Kontakt OBJEDNÁVKY KURZY
+420 776 807 518
OBJEDNÁVKY ZBOŽÍ
ČR: +420 607 726 551
SK: +421 904 983 142
Kiteboarding a snowkiting fórum Kite články Kiteboarding a snowkiting revíry Počasí Kite Fotky Kite Videa
Nastavit stránku jako domovskou
NOVINKY

Prodejci kite


Partneři


;
;
pravé logo

Proč MY?

nejlepší možné ceny
nejvíce informací a zkušeností
záruka vrácení peněz
protiúčet
slevy, slevy, slevy
kiteboarding a snowkiting kurz zdarma

Newsletter

Váš email:

Aktuálně

21.5.2009 - Nový web: KITEBOARDING.CZ
Byl spuštěn nový portál KITEBOARDING.CZ!! Tyto stránky nadále slouží pouze jako ARCHIV!!... více>>>

Žhavá nabídka

LANDKITING PARADISE - IJMUIDEN ANN ZEE (NL)

O nekonečných písčitých plážích Nizozemí nesly‘el snad málo který vyznavač landkitingu. Pro nad‘ence kterým právě tyto lokality leží v hlavě, přiná‘íme informace o revíru který jsme nav‘tívili první týden v dubnu.

IJmuiden je malé přístavní městečko které najdete 25km na západ od Amsterdmu. Přes léto, které trvá v Holandsku sotva dva měsíce, se pláže IJmuiden ann zee naplní k prasknutí. Doslova "hlava na hlavě" nedovolí v těchto měsících na landkiting v této lokalitě ani pomyslet. Zato na jaře a na podzim zejí pláže prázdnotou a potkáte zde maximálně pár pejskařů a samozřejmě landkitery.

Pláž je po odlivu zpevněná a dostatečně tvrdá aby se po ni dalo jezdit nejen na bugi ale i na už‘ích kolech Mountainboardu. Díky mělké vodě vám odliv nabídne opravdu obrovský prostor. Šíře pláže se pohybuje od 300 do 100 metrů. A délka? Nedohlédnete a možná ani nedojedete. Nám stačilo 5km. Předpověď počasí najdete na www.windguru.cz stačí zadat : Nedherlands, IJmuiden. I mimo letní sezónu najdete na pláži otevřené restaurace,bary a o víkendech i taneční mejdany.

Ubytovat se musíte nechceteli se potýkat se zákony - pláž je v přírodní rezervaci ve které platí zákaz parkování mimo placená parkovi‘tě (6eu/den) se zákazem campování, jiná cesta k vodě pro auta ani nevede. Pouze stezky pro pě‘í a cyklisty. Před vjezdem na placené parkovi‘tě IJmuiden amm zee najdete jediný autocamping s elektrikou, teplou sprchou a minimarketem. Camping De Duindoor, ubytování pro 3 lidi, stan a auto na jednu noc při‘lo na 24eu. Pláž je od Campu 2km, takže auto parkujete v campu. Možností jiného ubytování je jistě spousty. Přímo u pláže je luxsusní hotel Holliday in. V centru IJmuidenu jistě nějaký hotýlek či penzión seženete. Stejně tak je v centru města i supermarket bez plážových přirážek a samozřejmě i typický holandský obchůdek s kávou se najde.

IJmuiden je vzdálený 1000km. Celou cestu jedete po dálnici takže přibližná doba cesty se pohybuje kolem 10hodin. Dobrá cesta vede přez Dresden - Erfurt - Dortmund - Arhem - Utrecht - Amsterdam - Haarlem - IJmuiden.V Německu i Holandsku jsou dálnice bez poplatků.

text : P. T.

foto : archyv autora

Pokud chcete být neustále informování o kiteboardingu, zaregistrujte si naše stránky jako domovské. Pokud chcete sami přispět zajímavým příspěvkem, napište nám.

Poslat odkaz známému

Chcete-li odkaz na tuto zajímavou stránku poslat Vašemu známému emailem, vyplňte prosím následující údaje:
Váš email: Váš komentář: Email adresáta:
© 2oo3/2oo4 Harakiri Kiteboarding, tel. 776 807 518
Navštivte také: www.kite-kurzy.cz, www.kiteboarding.cz, www.kite-kurzy.sk