Počasí
Harakiri kiteboarding Kiteboarding, snowkiting kurzy Prodej kite vybavení Půjčovna kite vybavení Kite bazar Kite Servis Obchodní podmínky FAQ Kontakt OBJEDNÁVKY KURZY
+420 776 807 518
OBJEDNÁVKY ZBOŽÍ
ČR: +420 607 726 551
SK: +421 904 983 142
Kiteboarding a snowkiting fórum Kite články Kiteboarding a snowkiting revíry Počasí Kite Fotky Kite Videa
Nastavit stránku jako domovskou
NOVINKY

Prodejci kite


Partneři


;
;
pravé logo

Proč MY?

nejlepší možné ceny
nejvíce informací a zkušeností
záruka vrácení peněz
protiúčet
slevy, slevy, slevy
kiteboarding a snowkiting kurz zdarma

Newsletter

Váš email:

Aktuálně

21.5.2009 - Nový web: KITEBOARDING.CZ
Byl spuštěn nový portál KITEBOARDING.CZ!! Tyto stránky nadále slouží pouze jako ARCHIV!!... více>>>

Žhavá nabídka

MRKLOV - KNĚŽICE, SNOWKITING REVÍR

Leto‘ní zima je na sníh poněkud slab‘í. Chceme li si užít snowkiting, je třeba za sněhem vyrazit do vět‘ích nadmořských vý‘ek, kde se sněhu na‘těstí je‘tě trochu povaluje. S úmyslem objevit nová vhodná místa pro snowkiting jsme vyrazili do Krkono‘. Díky částečným znalostem tamního terénu jsme jako cíl cesty vybrali Benecko, které leží v nadmořské vý‘ce 890 metrů.

Jako nejvohdněj‘í se nám zdál kopec nad obcí Mrklov. K na‘í radosti nás až k vrcholu dovedla silnice z Benecka do Vrchlabí. Přímo na rozcestí Mrklov – Vrchlabí, je velké hlídané parkovi‘tě, určené zejména běžkařům.

Po necelých deseti minutách chůze, podél běžkařské stopy, se vy‘krábete na kopec, směrem k výstupní stanici vleku, dál už chodit nemusíte. Přímo nad sjezdovkou najdete né moc rozlehlou, ale pro snowkiting jak stvořenou arénu. Pláň je uzavřena lesem jen z jižní strany, tak že pokryje vět‘inu větru.

Vyznavače snowkiting freestylu jistě potě‘í vyvý‘ené remízky a masivní dřevěné lavičky, na kterých v zimním období nikdo nevysedává. Jako obrovská výzva pro psychopaty pak působí velké fotbalové brány.

Zajímavá část dne nastane po 16. hodině, kdy se zastaví vlek. Sjezdovka je až nezvykle ‘iroká a při severozápadním až severovýchodnim větru se pláň rázem zvět‘í o horní partii sjezdovky.

Pro ty, kteří mají nekitující doprovod, je zde již zmíněná sjezdovka i s občersvením, nebo upravené běžkařské stopy. Pro děti je k dispozici snowtubing nebo sáňky.

Pokud se budete chtít zdržet a přespat, možností je v této lokalitě nespočítaně.Od Benecka po Vrchlabí si ubytování podle vlastních nároků vybere opravdu každý.

V okolí Mrklova najdete jistě i jiná příhodná místa pro snowkiting. My jsme zastavili zrovna tady a jinam už jsme se ten den nedostali. Nebyl důvod. Výtr byl stálý, terén zajímavý a v bufáči pod sjezdovkou nám vařila grog velice příjemná slečna.

text : Petr T.

foto :archiv autora

Pokud chcete být neustále informování o kiteboardingu, zaregistrujte si naše stránky jako domovské. Pokud chcete sami přispět zajímavým příspěvkem, napište nám.

Poslat odkaz známému

Chcete-li odkaz na tuto zajímavou stránku poslat Vašemu známému emailem, vyplňte prosím následující údaje:
Váš email: Váš komentář: Email adresáta:
© 2oo3/2oo4 Harakiri Kiteboarding, tel. 776 807 518
Navštivte také: www.kite-kurzy.cz, www.kiteboarding.cz, www.kite-kurzy.sk