Počasí
Harakiri kiteboarding Kiteboarding, snowkiting kurzy Prodej kite vybavení Půjčovna kite vybavení Kite bazar Kite Servis Obchodní podmínky FAQ Kontakt OBJEDNÁVKY KURZY
+420 776 807 518
OBJEDNÁVKY ZBOŽÍ
ČR: +420 607 726 551
SK: +421 904 983 142
Kiteboarding a snowkiting fórum Kite články Kiteboarding a snowkiting revíry Počasí Kite Fotky Kite Videa
Nastavit stránku jako domovskou
NOVINKY

Prodejci kite


Partneři


;
;
pravé logo

Proč MY?

nejlepší možné ceny
nejvíce informací a zkušeností
záruka vrácení peněz
protiúčet
slevy, slevy, slevy
kiteboarding a snowkiting kurz zdarma

Newsletter

Váš email:

Aktuálně

21.5.2009 - Nový web: KITEBOARDING.CZ
Byl spuštěn nový portál KITEBOARDING.CZ!! Tyto stránky nadále slouží pouze jako ARCHIV!!... více>>>

Žhavá nabídka

VĚTRNÝ JENÍKOV - SNOWKITING PARADISE NA VYSOČINĚ

702 m.n.m., pouhých 100km od Prahy a Brna, jen 2km od dálnice D1. Zbinožský kopec u obce Větrný Jeníkov na Vysočině je otevřený kopec s dostatkem sněhu a pravidelným větrem a členitým terénem. To ho jistě řadí mezi nejlep‘í snowkiting revíry v Česku. Je jistě v Čechách mnoho míst, kde se dá snowkiting provozovat, zde je v‘ak vždy dostatek sněhu, větru a místní terén přímo vybízí k pěkným poletům.

Větrný Jeníkov nabízí nejen vyžití pro vyznavače snowkitingu, ale na své si příjde i nesnowkitující doprovod! Je to kopec s členitým nezalesněným vrcholem, kde se díky své nadmořské vý‘ce udrží sníh i během občasných oteplení. Místní se jen pousmívají nad přijíždějícími turisty, kteří nechápou, když projíždějí vyfrézovanými sněhovými tunely. Nadmořská vý‘ka a mírný svah, který vítr zintenzivňuje, zaručují také dostatek větru a větrnost tohoto spotu dokládá i název blízké obce Větrný Jeníkov. Na kopec je nutno si trochu vy‘lápnout. Stačí zaparkovat auto v obci Větrný Jeníkov a na kopec je to jen zhruba kilometr. Vyznavači trekkingu jistě využijí svých sněžnic.


Jak tam fouká?
Kopec je téměř ze v‘ech stran otevřený a není odstíněn hustými lesy nebo zástavbou. Jedinou překážkou je les na severovýchod od tohoto spotu, který v‘ak vzhledem k nejpřevládaněj‘ímu směru větru ze severozápadu a západu nijak nevadí. Vítr se dá očekávat spí‘e silněj‘í než slab‘í, takže kity men‘ích rozměrů jsou nepostradatelné.

Možnosti dal‘ího programu

Pro nesnowkitující doprovod jsou pak ‘iroké pláně ideální např. pro běžkaření, děti mohou sáňkovat nebo stavět sněhuláky nebo iglů. Asi nejbliž‘í skiareál je Šacberk v obci Zborná kousek před Jihlavou. Je to zhruba 8-10km od Jeníkova na trase Jeníkov - Smrčná - Zborná. Z Okrkouhličky cca 15km pokud se jede přes Štoky a potom přímo na Jihlavu. Více najdete na www.sacberk.cz .
Nedaleko se také nachází ski areály Čeřínek (www.cerinek.cz) a Křeme‘ník. Množství sportovních ale i kulturních aktivit nabízí nedaleká Jihlava (cca 12km), např. vodní ráj s množstvím vodních atrakcí (www.vodniraj.cz).

Ubytování a stravování
Hlady neumřete a i střecha nad hlavou se najde. Stačí zavolat na + 420 776 807 518 a rezervovat si ubytování v HARAKIRI SNOWKITING CENTRU Větrný Jeníkov v obci Okrouhlička. Lukcuckní úbytko vás s polopenzí vyjde na 650 kč osobu a den.

Doprava na Větrný Jeníkov
Na Větrný Jeníkov se dostanete snadno. Po dálnici D1 ze směru od Prahy i od Brna odbočíte z dálnice na exitu č. 104, dáte se směrem na Větrný Jeníkov, ten je vzdálen od dálnice jen 2km. Snowkitingový spot uvidíte napravo po výjezdu z lesa, na kopci se tyčí vysílač. Vlakové a autobusové spojení najdete snadno v integrovaném dopravním systému IDOS.

Pokud je‘tě nemáte svůj snowkiting revír nebo se chcete přidat k jiným snowkiting nad‘encům, vyzkou‘ejte Větrný Jeníkov, nebudete litovat!

Zdraví Petr, HARAKIRI kite kurzy


Pokud chcete být neustále informování o kiteboardingu, zaregistrujte si naše stránky jako domovské. Pokud chcete sami přispět zajímavým příspěvkem, napište nám.

Poslat odkaz známému

Chcete-li odkaz na tuto zajímavou stránku poslat Vašemu známému emailem, vyplňte prosím následující údaje:
Váš email: Váš komentář: Email adresáta:
© 2oo3/2oo4 Harakiri Kiteboarding, tel. 776 807 518
Navštivte také: www.kite-kurzy.cz, www.kiteboarding.cz, www.kite-kurzy.sk